Понеділок, 21.01.2019
Полтавський інститут землеустрою
Меню сайту
Пошук
Погода
Як нас знайти
Оцініть
Якість нашої роботи
Всього відповідей: 18
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ліцензування та сертифікація

     Нині в Україні бурхливо розвивається сфера підприємницьких відносин. Важлива для суспільства господарська діяльність потребує не лише чіткої правової регламентації, а й охорони та регулювання для забезпечення належних і сприятливих  умов для її здійснення та розвитку. Одним з основних засобів регулятивного впливу держави на діяльність господарюючих суб’єктів є ліцензування. Основною функцією ліцензування є узгодження інтересів суб’єктів господарювання та суспільства в цілому. Саме така форма державного регулювання господарської діяльності як ліцензування має забезпечувати їх охорону від протиправних посягань, а також забезпечувати сприятливі умови для їх розвитку.

     Відповідно до ст. 14 Господарського кодексу України ліцензування визначається як засіб державного регулювання у сфері господарювання, який спрямований на забезпечення єдиної державної політики у цій сфері та захист економічних і соціальних інтересів держави, суспільства та окремих споживачів. У ст. 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензування визначається як видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ і ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, а також розпоряджень про усунення порушень у сфері ліцензування. Відповідно до цих нормативно-правових актів ліцензія визначається як документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження певного виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.

     У зв’язку з дерегуляцією господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт», яким відмінено ліцензування робіт із землеустрою.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» на сьогодні розробниками документації із землеустрою є:

юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;

фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Сертифікованими інженерами-землевпорядниками згідно ст. 66 Закону України «Про землеустрій» є особи, які мають вищу освіту за спеціальностями та кваліфікаціями у галузі знань землеустрою, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит, одержали сертифікат та зареєстровані в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників відповідно до цього Закону.

Полтавська ОДА
Земельний портал
Президент України
Антикорупційний
НАДС
ВЕРХОВНА РАДА
Друзі сайту
  • Держгеокадастр
  • Форум землевпорядників України
  • Кадастрова карта України
  • 36039, м. Полтава, вул. Крамського, 9, тел/факс:+380 (532) 60-73-00 ,е-mаіl:dpzempro@ukr.net © 2015-2019